איך לבחור אופניים חשמליות?

המהפכה התחבורתית שאנחנו נמצאים בעיצומה מרחיבה מאוד את מגוון האפשרויות שעומדות לפנינו כשאנחנו רוצים להגיע מנקודה א' לנקודה ב' – ואחת האופציות היותר מומלצות במקרים רבים היא אופניים עם מנוע עזר. אמנם החוק בישראל מגביל את הספק המנוע ל-250 ואט, אולם גם כך מדובר בכלי תחבורה שמפתח מהירות של עד 25 קמ"ש ומאפשר לנו להגיע בזריזות ובנוחות לכל מקום בעיר, כשבנוסף ההוצאות נמוכות במיוחד ולא פחות חשוב, זיהום האוויר מופחת. על-מנת למצות את היתרונות של האופניים החשמליות חשוב לבחור אותן באופן מושכל, ובפרט לשים לב לפרמטרים הבאים.

סוללה

המרכיב העיקרי המשפיע על הביצועים של אופניים חשמליות הוא הסוללה. את הסוללה מאפיינים 3 פרמטרים: מתח, כמות המטען החשמלי ויצרנית הסוללה. המתח נמדד בוולטים, כמות המטען החשמלי באמפר-שעה, ובאופן עקרוני ככל ששני נתונים אלה גבוהים יותר כך האופניים יכולות לעבור מרחק רב יותר בין הטענה להטענה, להתמודד טוב יותר עם עליות ולפתח מהירות מרבית בזמן קצר יותר. לגבי היצרנית, מומלץ להעדיף מותגים מוכרים שמבטיחים תוחלת חיים ארוכה.

צמיגים

עוד מרכיב חשוב באופניים החשמליות הוא הצמיגים. במסגרת בחירה זו חשוב לשים לב לרוחב הצמיג ולקוטר שלו. במרבית המקרים המטרה היא מקסימום יציבות ולשם כך מומלצים צמיגים רחבים וגדולים יחסית. קוטר גדול מאפשר גם פיתוח מהירות במינימום מאמץ.

מיקום המנוע

בכל אופניים חשמליות המנוע הוא של 250 ואט, אולם כן ישנם הבדלים מבחינת המקום שבו הוא מותקן. כשהמנוע מורכב על גלגל השיניים התוצאה תהיה התמודדות טובה עם שיפועים אבל רעש רב יחסית, ואילו מנועים על אחד הגלגלים מבטיחים רכיבה שקטה.

מתי כדאי לרכוש אופניים חשמליות מתקפלות?

עוד החלטה חשובה כשרוכשים אופניים חשמליות היא אם להעדיף דגם מתקפל או לא. האופניים החשמליות המתקפלות מתאימות במיוחד למי שרוצה לשלב כלי רכב זה עם נסיעה בתחבורה ציבורית ובפרט ברכבת – אופניים לא מתקפלות ניתן להעלות לרכבת רק בחלק משעות הפעילות (ולא בשעות השיא) בעוד דגמים מתקפלים שמטבעם תופסים פחות מקום אפשר להעלות לאורך כל שעות הפעילות. להסברים נוספים לגבי איך לבחור אופניים עם מנוע מוזמנים להיכנס לאתר https://shikko.co.il.