הפשטות הכובשת של בתים מעוצבים בחוכמה

בית מעוצב, כולנו כבר יודעים, הופך את החיים שלנו להרבה יותר נעימים ומספקים. בהתאם אנחנו מקדישים משאבים רבים לעיצוב מרחבי המגורים שלנו – אבל המפתח החשוב ביותר ליצירת בית כובש הוא תכנון מדויק. למעשה, בלא מעט מקרים העיצוב נופל במלכודת ה"תפסת מרובה לא תפסת" וההשקעה הרבה יורדת לטמיון. במקום זאת מומלץ להתנהל עפ"י הכלל Less is More (קונספט של אחד מגדולי האדריכלים בעת המודרנית, לה קורבוזייה) ולשאוף לבית עם אישיות.

את הכי יפה כשנוח לך

אחד הסלוגנים היותר חכמים ונכונים הוא "את הכי יפה כשנוח לך". סלוגן זה ליווה קמפיין לנעליים, אבל הוא מתאים מאוד גם לעיצוב בתים: בית שאינו פונקציונלי ומותאם במדויק לצרכי בני האדם שחיים בו עשוי אולי להיראות מרשים ברגע הראשון, אבל תוך זמן קצר הוא יתגלה כבעייתי. חשוב לזכור שבסופו של דבר גם בתים מעוצבים לעילא ולעילא הם בתים שגרים בהם בני אדם ולא מוזיאונים או תמונה במגזין כזה או אחר, ולכן אסור להתפשר על הפרקטיות.

אור טבעי – בשפע

מוטיב נוסף שכדאי להשתמש בו בשפע הוא אור טבעי. לעתים אנחנו סבורים שגופי תאורה מרהיבי עין יהפכו בתים למעוצבים במיוחד, אבל דווקא האור הטבעי הוא האור המחמיא ביותר לכל סגנון עיצוב ולכל בית, ולכן כדאי לתכנן את מרחבי המגורים שלנו כך שייכנס אליהם מקסימום אור טבעי (מה גם שאנחנו חיים במדינה שהשמש בה נמצאת בשפע לאורך מרבית ימות השנה).

זרימה נכונה שיוצרת בתים מעוצבים וגם נעימים

בתים מעוצבים הם בתים שהזרימה בהם בין המרחבים השונים היא אידיאלית. החיבור בין המטבח לסלון תוכנן נכון, וכך גם החיבורים בין החדרים האחרים, ובנוסף ישנה דאגה לפרטיות ובה בעת הפרדות שלא יוצרות חסימות נוקשות.

בית עם אישיות

עוד מכנה משותף בולט של בתים מעוצבים בחוכמה הוא אישיות. בית עם אישיות ייחודית הוא תמיד בית מעניין יותר, ואם האופי של מרחב המגורים מותאם לבני האדם שחיים בו, התוצאה תהיה סינרגיה רבת עוצמה. בהתאם הקשב של מעצב/ת הפנים לרצונות הלקוחות ולהעדפותיהם הוא מרכיב קריטי בעיצוב.