דילמי - אנשי מקצוע דילמי - דילים משתלמים

על תופעת גלי חום בגיל המעבר

Written by admin

גיל המעבר בפתח, ואת מתחיל לחוש גלי חום. בגיל המעבר תופעות שונות מתחילות להתבטא בצורות שלא חווית בעבר. אין סיבה להילחץ, ובטח שלא להיבהל, אך גם לא להזניח ולהתעלם, שכן תופעות ראשוניות אלו שאת חווה יכולות להתפתח ולגדול, ולהוות מטרד של ממש שפוגם באיכות החיים, וחבל.

המעבר של גיל המעבר, עם גלי החום ושאר התופעות שמגיעות איתו, הוא בעצם מעבר ממצב של פוריות למצב של אי-פוריות, כלומר מעבר של הגוף למצב בו הוא לא יכול עוד לשאת היריון ולהעמיד עוד צאצאים. לרוב שלב זה בחיים מגיע בגילאים 40-55, אך ידועים מקרים רבים של גילאים מבוגרים הרבה יותר, ואף מקרים נדירים של גילאים צעירים יותר (הממוצע נע בין 48-52 שנים).

גלי חום בגיל המעבר לרוב הנשים

לא תופעה נדירה כלל, ואפילו ההיפך הוא הנכון – תופעת גלי החום בגיל המעבר לרוב מגיעה בשלב זה או אחר לכל הנשים, או כמעט לכולן. אם עברת את גיל המעבר ללא גלי חום, דעי לך שאת מקרה מיוחד, נדיר, כפי שבוודאי הבחנת כאשר חברותייך והנשים סביבך חוו תופעות שונות ומשונות, בעיקר גלי חום, ואת גיל המעבר שלך חלפת ללא.

תקופת גיל המעבר עם גלי החום שלה מאופיינת בירידה הדרגתית בפעילות השחלות, אשר מסתיימת לאחר הפסקה מוחלטת ומלאה של האסטרוגן, הורמון המין הנשי. אירוע זה נקרא מנופאוזה – הפסקת הווסת בצורה מוחלטת, דבר שאפשר לקבוע רק בדיעבד, לאחר שעברת שנה ללא ווסת.

יש טיפול בגלי חום בגיל המעבר?

השאלה החשובה ביותר שנשים רבות שואלות, בעודן מזיעות ומשילות מעליהן עוד סוודר מיותר, היא האם אפשר לטפל בתופעה המוגזמת הזו, של גלי החום? בגיל המעבר כמו בכל גיל אחר יש תופעות שונות, וחלקן הגדול ניתן לטיפול, לכן תשמחו לדעת כי גם בגלי החום שלכן אפשר לטפל, וביעילות.

הכלים הזמינים לרפואה הסינית מאפשרים אבחון והתאמה אישית של טיפול מושלם בשבילך. לא עוד טיפול גנרי בתופעת גלי החום בגיל המעבר, אלא התבוננות הוליסטית ורחבה שנועדה לא רק להעלים את הבעיה הספציפית, אלא לתמוך ולטפל ברקע ובגורמים לה, לצד תופעות המשנה השונות שנשים בגיל המעבר סובלות מהן.

לפרטים נוספים ליחצו – גלי חום בגיל המעבר

About the author

admin