דילמי - דילים משתלמים דילמי - צרכנות

עשיית בחירה של דיו למדפסת

Written by admin

החלטתם להתחדש במדפסת אשר הולמת את הצרכים שלכם? כעת כל מה שנותר לכת לעשות הוא להחליט איזה סוג של דיו למדפסת אתם צריכים לרכוש – מילוי דיו, דיו מקורי או שמא דיו חלופי?

מה הם הסוגים השונים של דיו למדפסת?

דיו ממוחזר – זה הוא שם שכיח עבור ראש דיו מקורי, אשר עבר פרוצדורה של ניקוי בדיקה ומילוי מחדש. מילוי דיו – הכנסת הדיו אל תוך מחסנית מדפיסה לשם עוד שימוש. דיו מקורי – שם שכיח עבור ראש דיו אשר יוצר באמצעות יצרן. דיו תואם – שם מקובל עבור ראש דיו מקביל בתכונות שלו אל דיו מקורי. דיו חלופי – שם שכיח לראש דיו תואם או ממוחזר אשר עשוי להוות חלופה אל הדיו המקורי. אין עוררין על כך, כי דיו מקורי הוא דיו עבור מדפסת הכי מהימן, אך עלותו אף הרבה יותר גבוהה. דיו מקורי ממוחזר עלותו יותר מועטה. בנוסף לכך, מדובר במחסנית דיו ישנה ונייחל לעלייה רבה בתדירות של התקלות. דיו תואם לא מהווה מחסנית מקורית ועלותו הרבה יותר מופחתת בדרך כלל, אבל התאימות שלו מועטה יותר. מילוי דיו בעלות נמוכה, אך עליכם להגן על המחסנית אשר תעבוד ותדפיס בעת מילוי דיו.

כיצד מבצעים בחירה של דיו למדפסת?

בעצם כל יצרן של מדפסות מפרסם דיו עבור מדפסת אשר אותה הוא מייצר, באופן שעבור כל דגם יוטעם הדיו אשר הולם אותו. הדיו הזה מאוד כדאי, כיוון שהוא מיוצר באופן מסוים עבור היעד הזה, עלותו יותר רבה, אולם הוא יותר איכותי. לעומת זאת, מי מבינכם אשר מעוניין לחסוך במחיר של הדיו, עשוי לדרוש דיו חלופי. קיים יצרן חיצוני אשר מפרסם דיו עבור מדפסת שאינו מקורי, אבל עדיין מיטבי ומותאם. על מנת להבין האם לעשות שימוש בדיו זה, עליכן לנסות אותו, לעתים לא תחושו באף הבדל וניתן לעשות שימוש בדיו חלופי ללא כל דאגה, אבל לעתים הדיו החלופי עשוי להיות באיכות פחות טובה וההדפסה שלכם תצא פחות ברורה.

עשיית הבחירה בין קנייה של ראש דיו חלופי או בין קנייה של ראש דיו מקורי מתאפשרת בהתאם לשיקול דעתכם. באופן כללי, הדבר תלוי בכמה משתנים והם – סוג העבודה שתודפס, סוג המדפסת, כמות העמודים אשר הנכם להדפיס בצורה שוטפת.

About the author

admin