איך להכין תמונה לצורך הדפסת תמונות על קנבס?

בשנים האחרונות הדפסת תמונות על קנבס הפכה לשיטה פופולארית מאוד לעיצוב הבית, חנויות ומשרדים, ולשיטה יעילה לשמירה על תמונות חשובות במקומות בולטים ולהביט כי הם יחזיקו מעמד למשך שנים רבות ללא כל בלאי או דהייה של הדיו.

אם גם אתם רוצים לבצע הדפסת תמונות על קנבס, חשוב מאוד שתבדקו היטב כמה דברים לפני שאתם מבצעים את ההדפסה, ותדעו כיצד להכין את התמונה להדפסה באופן הטוב ביותר ובצורה שתבטיח לכם כי התוצאה הסופית תצא בדיוק כפי שאתם מצפים.

אז איך מכינים תמונה לפני הדפסת תמונות על קנבס? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

גודל התמונה

הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתם צריכים לבדוק הוא הגודל של התמונה. להקטין תמונה זה לא בעיה, אבל להגדיל אותה זה כבר יכול להיות עניין הרבה יותר מורכב. אם אתם רוצים להדפיס תמונה ברוחב של 100 ס"מ, לדוגמא, והגודל המקורי שלה הוא רק 30 ס"מ, בהדפסה הסופית התמונה תצא מפוקסלת ומטושטשת ולא תראה טוב בכלל.

לעומת זאת, אם התמונה היא ברוחב 200 ס"מ לא תהיה שום בעיה להתאים אותה להדפסה של 100 ס"מ. לכן חשוב מאוד לבדוק את המימדים של התמונה כך שתוכלו להיות בטוחים כיצד היא תראה לאחר ההדפסה. בתוכנות לעריכת תמונות כמו פוטושופ וכדומה תוכלו להתאים את הגודל של התמונה לגודל ההדפסה ולהגדיר תצוגה המאפשרת לכם לבחון כיצד התמונה תראה לאחר ההדפסה, וכך תוכלו לדעת מה תהיה איכות התמונה בהדפסה בגודל הדרוש לכם.

שוליים

בחלק מבתי הדפוס יבקשו מכם לקחת בחשבון שוליים של כמה ס"מ מכל צד בכדי לוודא שהם לא יימתחו על הצדדים וחלק מהתמונה לא יוצג בחזית. בדקו היטב את דרישות בית הדפוס אליו אתם פונים בנושא בכדי לדעת מה הם דורשים מכם לבצע בתמונה כך שהיא תודפס בצורה הטובה ביותר והקנבס שיגיע אליכם הביתה יענה על כל הציפיות שלכם, ואפילו יותר מכך.