דילמי - אירועים

חשוב מאוד לדעת: איך לחגוג בר מצווה בכותל בגשם?

כפי שאתם יודעים, בר מצווה חוגגים בתאריך העברי שבו מגיע הילד לגיל 13. ישנם ילדים שהתאריך העברי שלהם יוצא בחורף. אתם רוצים לערוך את בר המצווה של ילדכם בכותל אך תוהים איך לחגוג בר מצווה בכותל בגשם כדאי שתקראו את המאמר הזה.

דבר ראשון שחשוב להגיד, גם אם יש חורף, ארצנו התברכה במעט ימיי גשם, כאשר ביותר מעט ימים יש גשם רצוף יום שלם ללא הפוגות. אנחנו בהחלט יכולים לנצל הפוגות להרבה מאוד דברים, החל מארוחת הבוקר, דרך תהלוכת הנגנים ועד לסיור. דבר אחד אי אפשר לעשות בחוץ, זה את טקס העלייה לתורה. הסיבה לכך היא שלא מוציאים ספק תורה כאשר יש חשש לגשם, זאת כדי לוודא שחס וחלילה הספר לא יירטב.

כנסו לאתר של כינור דוד כאן בקישור www.jerusalemklezmer.com

איך עורכים את טקס העלייה לתורה

המקום בו אנחנו עורכים את טקס העלייה לתורה בחורף הוא קשת וילסון. קשת וילסון זה האזור המקורה של הכותל, שמהווה גם את בית הכנסת של הכותל. בקשת וילסון יש את כל מה שצריך כדי לערוך את טקס העלייה לתורה כהלכתו. יש שם את ספר התורה, יש שם מקום נוח צמוד לקיר הכותל שבו יוכל חתן בר המצווה לקרוא את ההפטרה ביחד עם הפייטן וביחד עם הגברים של המשפחה. איפה נמצאות בנות המשפחה והאורחות? הן משקיפות על הטקס מחדר למעלה שבו יש זכוכית גדולה שמאפשרת לראות את כל הטקס בצורה ברור מאוד. בנוסף, אנחנו מחברים את חתן בר המצווה והפייטן למיקרופון. לנשים יש אוזניות בחדר הצפייה, כך שהן יכולות לשמוע את כל מהלך הטקס.

איך עורכים את תהלוכת הנגנים

אחד הדברים הכי חשובים באירוע בר מצווה זאת החגיגה של תהלוכת הנגנים. אתם בטח חושבים איך לחגוג בר מצווה בכותל בגשם עם תהלוכת נגנים שתעשה שמח ומרגש לכולם. התשובה לכך היא גמישות. דבר ראשון, כפי שצוין, אין הרבה ימי גשם בישראל ואם יש גשם הוא לרוב לא רצוף. אם יש הפוגה של חצי שעה, שעה בגשם, זאת הזדמנות טובה לערוך את התהלוכה. אם יש גשם רצוף ואין לכם בעיה עם תהלוכת מטריות, אנחנו בהחלט זורמים ונשיר ונרקוד ביחד עם המטריות. אם לא רוצים להסתכן בלהירטב, יש קשתות מקורות סמוך לכניסה לכותל, ליד כיכר גורן. בקשתות האלה ניתן לערוך חגיגה גדולה של שירים וריקודים, בדיוק כמו בתהלוכה.

אתם בטח תוהים האם יש שינוי באוכל

כולם יודעים שהדבר הכי חשוב באירוע זה האוכל. ארוחת הבוקר נערכת אצלנו במספר מקומות, תחת כיפת השמיים. במקרה של גשם, ניתן בהחלט להזמין את ארוחת הבוקר בבית קפה, למשל מסעדת בין הקשתות, ששם זה מבנה סגור כך שאין בעיה עם גשם. ארוחת הצהריים מתקיימת תמיד במסעדה כך שאין שום בעיה להיות תחת גג עם חימום וכל מה שצריך כדי שתהיה אווירה נעימה וחמה בשביל האורחים. אנחנו נדאג שגם כאשר קר מאוד בחוץ, אתם תקבלו אוכל חם וטעים.

אנחנו בכינור דוד יודעים איך לחגוג בר מצווה בכותל בגשם בצורה מושלמת שתעשה לילדכם, לכם ולאורחים שלכם את האירוע הכי כייפי שיש. תתקשרו אלינו כבר עכשיו ותהיו בטוחים שתהיה לכם חגיגת חורף שמחה, מהנה ורוחנית אותה תזכרו לטובה שנים רבות.

About the author

avihai

Leave a Comment