דילמי - אנשי מקצוע דילמי - צרכנות

מחיר זהב משומש – בשביל מה צריך לדעת אותו ואיך?

Written by admin

יש לכם זהב משומש? הוא שווה זהב! תרתי משמע.. כאן נסביר בשביל מה צריך לדעת מהו מחיר זהב משומש ואיך מחשבים אותו.

הייחודיות של הזהב

בשונה מבגד, רכב או דברים רבים אחרים שיש ברשותנו, הזהב לא מאבד מערכו לאחר השימוש בו. למעשה, הוא תמיד היה וככל הנראה גם תמיד יהיה בעל ערך כספי גבוה. זאת, בעיקר בזכות העובדה, שהוא משמש ליצירת דברים רבים וביניהם: תכשיטים, חפצי נוי, רכיבים אלקטרוניים, שיניים, מטבעות ועוד.

מתי מחיר זהב משומש רלוונטי?

רבים מאתנו מחזיקים בזהב בצורותיו השונות ולא עושים בו כל שימוש. לעומת זאת, יש מי שבוחר להפוך את הזהב שאיננו בשימוש לכסף מזומן על ידי מכירה שלו לקונה זהב. בחירה זו נחשבת למוצלחת במיוחד, בעיקר משום שכך ניתן ליהנות באמת מהערך הכספי של הזהב ולשפר את רמת החיים. כדי לדעת כמה כסף מזומן ניתן לקבל תמורת הזהב, צריך לעשות חישוב של מחיר זהב משומש. איך יודעים? ההסבר מיד!

חישוב מחיר הזהב

החישוב של מחיר הזהב נעשה לפי מידת הטוהר שלו, המשקל שלו והערך הבורסאי העדכני שלו. את הטוהר מודדים ביחידות של קראט ואת המשקל שלו בגרמים. כדי לחשב את מחיר הזהב מכפילים את כל הערכים אלה באלה וכדי לעשות זאת באופן יעיל, ניתן להשתמש במחשבון זהב אונליין. חשוב לציין, שבעוד שהמשקל והטוהר של הזהב שלכם נשארים קבועים, ערך המנייה בבורסה משתנה מדי פעם בפעם ולכן חשוב לבצע את החישוב ביום המסחר הרלוונטי למכירה שלו.

כשהשימוש הופך לפרמטר

יש פעמים, בהן מצב הזהב משפיע באופן ישיר על הערך שלו והכוונה היא בעיקר למטבעות זהב עתיקים. במקרה זה, ככל שהמטבע ישן ונדיר יותר, כך הערך שלו גבוה יותר. לעומת זאת, ככל שהוא משומש ובלוי יותר, כך ערכו יורד. לכן, במידה ואתם מעוניינים למכור מטבעות זהב, חשוב לקחת גם את הפרמטרים האלו בחשבון ולא להסתמך רק על הפרמטרים הרגילים, המשמשים אותנו במכירת תכשיטים, מטילים וכך הלאה.

 אצלנו במרכז ליהלומים בבורסה ברמת גן אנו נותנים שירות של קניית זהב, יהלומים וכלי כסף.

כמו כן אנו מבצעים גם שירות של משכון זהב, יהלומים וכלי כסף כהלוואה.

 ניתן ליצור קשר ב 077-441-7808 או באתרנו https://Diamond-Center.co.il

About the author

admin

Leave a Comment