דילמי - אנשי מקצוע דילמי - דילים משתלמים

כל מה שרציתם לדעת על משכנתא הפוכה

Written by admin

כולנו רגילים לחשוב על משכנתא בתור הלוואה שניתנת לאנשים צעירים שרוצים לקנות את הדירה הראשונה שלהם, אך בפועל, יש גם סוגים אחרים של משכנתאות. כך לדוגמא המשכנתא ההפוכה נועדה לאנשים שכבר יש להם דירה, רוצים למשכן אותה ולקבל תמורתה סכום מסוים של כסף. משכנתא הפוכה למעשה מיועדת לבני 60 ומעלה, ובדרך כלל היא יכולה להגיע ל30%-50% של מימון. כמו כן, מה שכל כך מיוחד במשכנתא הפוכה, זו העובדה שאין כאן החזרים חודשיים! למעשה, אפשר לא להחזיר בכלל את הכסף ורק בסופו של דבר, כאשר הלווה הולך לעולמו, הבנק נשאר עם הדירה וכך מקבל את ההחזר. 

האם משכנתא הפוכה זו אופציה שכדאי לקחת בחשבון? 

אין על כך תשובה אחת נכונה שכן כל מקרה צריך להיבדק לגופו. במידה ואתם אנשים מבוגרים ואתם מתמודדים עכשיו עם מצב כלכלי קשה, בהחלט יכול להיות שהמשכנתא ההפוכה תוכל להתאים לכם. מה שבטוח זה שצריך לפנות אל יועץ משכנתאות, לדבר איתו ולהבין ממנו האם גם במקרה שלכם אופציה כמו משכנתא הפוכה יכולה להוות פתרון טוב. כמו כן, תמיד תוכלו גם להתייעץ עם מכרים, חברים וקולגות שכבר בחרו באופציה הזאת ולשמוע מהם מה דעתם על העניין ועל התהליך. 

איך תבחרו את היועץ שיעזור לכם לקבל החלטה בנושא? 

בין אם אתם חושבים על משכנתא הפוכה ובין אם מעניינת אתכם כל סוגיה אחרת בתחום המשכנתאות, לא כדאי לבצע עסקאות מול הבנק לפני שאתם פונים אל יועץ משכנתאות מומחה. מה שכן, כדאי לדעת שיש היום מספר רב של יועצים שעובדים בתחום הזה ולכן כדאי יהיה לברר במי אתם בוחרים. האם היועץ שלכם יכול להיות אדם שהתחיל לעסוק בתחום הזה רק לפני כמה שנים? או שזה צריך להיות איש מקצוע שמגיע עם ניסיון עשיר? חשוב מאוד לבדוק, בין היתר, מה חושבים על היועץ האנשים האחרים שכבר נעזרו בשירותיו. אין ספק שזה נתון שיכול לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר לגבי היועץ שאליו אתם פונים. 

About the author

admin