סוגי בדים נפוצים לווילונות – איך תדעו מה מתאים לכם?

וילון הוא פריט נפוץ מאוד שלא תמיד אנחנו מקדישים לו את מלוא תשומת הלב הראויה – וחבל. בפרט כדאי להכיר את סוגי הבדים הנפוצים לווילונות, ועל סמך הידע וההיכרות לבחור את סוג הווילונות המתאים לכם ביותר. סוגי בדים נפוצים הם פשתן, קטיפה, אורגנזה וכותנה.

פשתן

וילון פשתן מתאפיין במראה חמים ושובה לב, בזכות גווני האדמה. יחד עם זאת הוא עלול להיות קשה לניקוי בהשוואה לסוגי הבדים האחרים. יתרון חשוב של בדי פשתן הוא עמידותם הגבוהה בזכות סיביהם הארוכים ועוד כדאי לדעת שסיבי פשתן משמשים גם לייצור ניירות, רשתות דיג ועוד מוצרים.

קטיפה

כשמחפשים סוגי בדים יוקרתיים בדרך כלל הבחירה תהיה קטיפה, שמשדרת גם תשוקה ובאופן כללי מהווה בחירה קלאסית. בדרך כלל בדי קטיפה מיוצרים מחוטי משי, וישנה גם קטיפה סינתטית על בסיס פוליאסטר או ויסקוזה, או שילוב של מספר חומרים. מאפיין חשוב נוסף של וילונות קטיפה הוא הרכות הנשפכת שלהם שהופכת אותם לבחירה נהדרת לחדרי שינה שרוצים להעניק להם תחושות רומנטיות.

אורגנזה

אחד מסוגי הבדים האווריריים שמאפשרים כניסה של אוויר ושל אור. וילונות אורגנזה עלולים להיות מעט נוקשים, אך גם כך הם מהווים תוספת אסתטית מבורכת לכל מרחב כשבנוסף איכות ההצללה שלהם גבוהה.

כותנה

וילונות מבד הכותנה הם אחת האופציות היותר נפוצות. באופן כללי צמח הכותנה הוא חומר גלם פופולרי לשורה ארוכה של מוצרים – החל מבגדים, דרך צמר גפן רפואי וכלה ברשתות דיג. כדאי לדעת כי כיום חלק בלתי מבוטל מהכותנה המגודלת בעולם הינה כותנה מהונדסת גנטית (ההשבחה נועדה להפוך את הצמח לעמיד יותר לחרקים וכך לצמצם את השימוש בהדברה), וכי וילונות כותנה מתאפיינים בפשטות כובשת ובפרקטיות רבה.

סוגי בדים נוספים

בנוסף לכל הנ"ל ישנו עוד סוגי בדים נפוצים, ובפרט משי ו-ויסקוזה, וכמו כן ישנם וילונות ניילון ופוליאסטר. בכל מקרה כדאי להגיע לחנות שמציעה מבחר רחב של אפשרויות ושל וילונות, וכמו כן מתאפיינת מקצועיות מרבית ויושרה מלאה – בדרך זו תוכלו לקבל גם המלצות יקרות ערך וגם אפשרות בחירה מתוך שלל אופציות, וכך ליהנות מהווילון המתאים לכם ביותר.