דילמי - אנשי מקצוע דילמי - דילים משתלמים

עורך דין גירושין – להתגרש בשלום 

עורך דין גירושין
Written by admin

כשבני זוג מחליטים להתגרש, הם עושים זאת בידיעה מלאה שלמרות שהם עושים את הדבר הנכון הם נכנסים לתקופה מורכבת ולא פשוטה. לתהליך הגירושין יצא שם רע מאוד, ועל מנת לנפץ את הסטיגמה עורך דין גירושין עומד לרשותכם וישמח ללוות אתכם בתהליך, כשהמטרה היא להוכיח שאפשר להתגרש בשלום. מומלץ לשאוף להפוך את התהליך לכמה שיותר נעים, בכדי לשמור על טובת הילדים ועל מצב הרוח שלכם.

לפני שפונים אל עורך דין גירושין כדאי להכיר את המושגים

כשמדובר בתהליך כל כך רגיש כמו גירושין, יש לנהל אותו כראוי. כדי לעשות זאת מומלץ לפנות לעורך דין גירושין בעל וותק וניסיון רבי שנים. את בעל המקצוע תוכלו למצוא בעזרת המלצות מהסביבה הקרובה, המלצות מהאינטרנט ועוד. לפני שאתם פונים אל עורך דין גירושין כדאי להכיר בעצמכם כמה מושגים בסיסיים מהתחום:

 

  • הסכמי גירושין – כל הורה מעוניין לשמור על טובת הילדים עד כמה שאפשר גם בזמן תהליך הגירושין וגם לאחריו. על ההורים להצליח לגבש תכנית להמשך – מה יהיו זמני המשמורת והשהות, חלוקת ההון והרכוש בין ההורים, ועוד. אם תנסו ליצור את התכנית בעצמכם כנראה שתמצאו את עצמכם רבים ומתנגחים, ולכן כדאי מאוד שיהיה גורם שיגשר ביניכם.
  • תופעת מרוץ הסמכויות – תיק גירושין של שני בני הזוג יובא לדיון מול בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. שני הגורמים הללו ידונו ביניהם על קביעת חלוקת הרכוש, דמי המזונות, משמורת ועוד. כאשר שתי סמכויות משפטיות דנות בעניינים שכאלו, נוצרת תופעה העונה לשם "מרוץ סמכויות". אפשר לומר שהראשון מבני הזוג שיפנה לאחד מבתי המשפט הללו יזכה בעצם לקבוע כיצד יתנהל התהליך. נקודה שחשוב לדעת היא שכיום, לפני שפותחים את התביעה יש להגיש "בקשה ליישוב סכסוך", מי מבני הזוג שיגיש את הבקשה הזו ראשון יקבע מי תהיה הערכאה שתדון בתביעה.

 

איך מתמודדים מול מערכת המשפט?

התשובה פשוטה! עורך דין גירושין לא רק יסייע לכם לעבור את התהליך בשלום, אלא גם יעניק לכם ייצוג מקצועי מול מערכות המשפט. עורך דין מקצועי יידע לתת פתרונות מקוריים לכל בעיה שתצוץ במסגרת התהליך, כך שתוכלו להיות בטוחים שכשתגיעו לסוף התהליך, הוא ייסגר על הצד הטוב ביותר.

About the author

admin