איך עורך דין תאונות דרכים עשוי לסייע לכם?

אף אדם לא נכנס לכלי רכב כזה או אחר מתוך מחשבה שיהיה מעורב בתאונה, אולם למרבה הצער מתרחשות מדי יום כ-150 תאונות בממוצע. התאונות גורמות לפציעתם של כמה מאות בני אדם מדי יום, להרוג אחד בממוצע מדי יום (!) וגם לנזקים נפשיים וכלכליים. ייתכן שבעתיד הלא רחוק טכנולוגיות מתקדמות יעזרו לנו לנהוג בזהירות רבה יותר ויפחיתו את מספרן של תאונות הדרכים, אבל עד שזה יקרה, מומלץ ראשית כל להתנהל בכבישים בחוכמה ובזהירות רבה יותר, ושנית, אם אתם מעורבים בתאונת דרכים עורך דין הוא איש מקצוע שחשוב לפנות אליו.

ישנם שני סוגי מצבים שבהם כדאי לפנות אל עורך דין מומחה לתאונות דרכים: מצב אחד הוא כשאתם אחראים לתאונה, ועלולים להיענש בחומרה רבה, ומצב שני הוא כשנפגעתם ואתם רוצים לזכות בפיצוי הולם בגין הנזק שנגרם לכם.

עורך דין תאונות דרכים והרישיון שלכם

תאונות דרכים עם נפגעים עלולות להוביל לפסילה מנהלית של רישיון הנהיגה של הנהג האחראי, עוד לפני שהמקרה נחקר לעומק ומגיע לבית דין. במקרים אלה עורך דין תאונות דרכים מנוסה ומיומן עשוי להיות ההבדל בין תקופה של 60 או 90 יום ללא יכולת לנהוג לבין המשך השימוש ברכב. חשוב להדגיש כי ההליך המוביל לפסילת רישיון מנהלית כולל שימוע אצל קצין משטרה (שחובה להגיע אליו). שימוע שלא מתנהל עפ"י הנהלים הוא עילה לביטול הפסילה, ובכל מקרה עו"ד מקצועי ידע גם לעזור לכם להגיע מוכנים לשימוע וגם להוביל לביטול ההחלטה אחרי שהתקבלה (באמצעות ערעור לבית דין לתעבורה).

עו"ד מומחה לתאונות דרכים מסייע כמובן גם בהמשך הדרך, ובפרט אם המקרה מגיע לבית דין לתעבורה, שעלול להחמיר מאוד עם נהג שאחראי לתאונת דרכים שהיו בה פצועים, שלא לדבר על כזו שגרמה למוות.

פיצוי מקסימלי בכל מקרה של נזק

הסוג השני של המקרים שבהם כדאי לפנות אל עורך דין תאונות דרכים הוא כשבעקבות תאונה שכזו נגרם לכם נזק – בין אם פיזי, בין אם נפשי ובין אם פיננסי. עורך דין תאונות דרכים מיומן אמון על מיצוי הזכויות שלכם ואמנם לא יוכל לבטל את הנזקים שנגרמו או לצמצם אותם, אבל לפחות יבטיח פיצוי הולם.