דילמי - דילים משתלמים דילמי - צרכנות

כיצד מקבלים רישיון לרחפן?

Written by admin

קורס רחפנים

בשנים האחרונות מגיחות הרבה שאלות בתחום של רישיון לרחפן, בהתקיים קורס רחפנים . מי זקוק לזה בכלל? מדוע זה מקצועי? איך עושים זאת? מה השתנה בעדכונים האחרונים?

כיצד מקבלים רישיון לרחפן?

במידה ואצם רוצים לעסוק בהפעלת רחפנים עבור מטרה של מקצועיות ולהפעיל את הרחפן בטיסה בעצמכם, עליכם להיות בעלי רישיון מטיס. כיצד מקבלים רישיון לרחפן? קודם כל, עליכם לעבור בחינה עיונית. באוקטובר בשנת 2017, נכנס לתוקף בחינה עיונית למטיסים בדרך שונה, אשר תמיר שלושה מבחנים נפרדים אותם היה צריך מטיס למען העבר. בחינת העיוני הנוספת, לעומת בחינות בעבר מותאמת עבור נערכת כלי טיס מוטס מרחוק מסוג זה והוא טומן בתוכו שאלות בתחום אינפורמציה טכנית, מטאורולוגיה וחוקה. את אילוצי האינפורמציה עבור בחינה זאת ניתן למצוא מעל גבי רשת האינטרנט.

מי צריך רישיון לרחפן בכלל?

ראשית כל, מי שמטיס את הרחפן למען ההנאה, במסע, עם חברים, משפחה וכיוצא בזה,  הוא לא נזקק לרישיון כל שהוא, הווה אומר רישיון המטיס לא נועד עבור מטיסים חובבניים. מטיס חובבני אומנם נאלץ להגן על נהלי הזהירות האלמנטריים הנדרשים בהתאם לחוק, אבל לא צריך לקבל רישיון שהוא פורמלי מטעם רשות התעופה האזרחית. אז מי כן? באופן קל, ניתן להגיד, כי אשר מטיס את הרחפן לכל משימה שלא למטרת ספורט, פנאי או תחביב, נאלץ לפעול תחת מסגרת כל שהיא, העונה לכינוי רישיון הפעלה אווירי ולהיות בעצמו בעל רישיון מטיס, אותו הוא יקבל לאחר שיסיים בחינה בקרב רשות התעופה האזרחית. ניתן לומר, כי שמפעיל רחפן עבור היבט מסחרי, אותו תקבלו בפרוצדורה פשוטה אל מול משרד התחבורה. לעומת זאת, מי אשר מפעיל רחפן בצורה מקצועית, אך אינו מוכר את המוצר שלו, לדוגמה – חברה הנדסית, שמפעילה רחפה לשימושה הפנימי, לא נאלצת לקבל רישיון מסלרי כי אם לרישיון הפעלה אווירי בלבד.

About the author

admin