דילמי - דילים משתלמים דילמי - צרכנות

שמן קוקוס בריא לשיער? מניעה בהסבת נזק

לפעמים גורסים כי שמן קוקוס הינו הכי איכותי עבור עשיית שימוש לשם המעטה באובדן של חלבון ונתינת חזות של מראה מיטבי לשיער שלכם. לצד הטרנדיות העכשווית של שמן קוקוס, זה עשוי להיות פשוט לסכל אמירה זאת כפופולרית, במקביל לכל, גרסה זו מעודדת באמצעות כמה הוכחות. 

שמן קוקוס בריא לשיער?

על פי מחקר אשר בוצע בתחום ובדק את ההשלכה של שימת שמן קוקוס, שמן מינרלי או חמניות על גבי שיער, בטרם ולאחר חפיפה, כדי לבחון איזה שמן הגן על מיטביות השיער באופן הכי יעיל, החוקרים אמדו את מידת החלבון שאיבד שיער אחרי כל אחד מהטיפולים הללו. הינם הגיעו למסקנה, כי שמן קוקוס מנע אובדן של חלבון באופן הכי מיטבי, לעומת שמן מינרלי או לחלופין שמן חמניות, כאשר הושם בטרם או לאחר חפיפת השיער. בעצם, שמן קוקוס עומד מעל המאגר בכל מחקר ונראה כי הוא המעיט באובדן של חלבון בשיער אשר לא הוסב לו נזק, שיער אשר הינו חומצן, שיער שעבר טיפול כימי והשיער אשר הינו חשוף לקרני יו וי. מאידך, אף שמן חמניות ואף השמן המינרלי לא הראו השלכה זהה והובחן כי לא עשויים להיות אפקטיביים בהמעטה של אובדן חלבון מהשיער שלכם.

נגרס כי המבנה הכימי שלו אחראי לאפשרות המיטבית לשמור על השיער שלכם. הינו עשוי בפרט מחומצת שומן מורכבת משרשרת של מידיום אשר נקראת חומצה לאורית. החומצה הנ"ל נותנת לו מבנה ישר ומתמשך, אשר נספג בשיער שלכם באופן הכי איכותי. שמן של חמנית מורכב במיוחד מחומצה לינולית, שהיא עשויה ממבנה גס מאוד, בשל כך הינה לא נספגת בשיער שלכם באותה הפשטות. הווה אומר – שמן כמו שמן חמנייה או שמן מינרלי עשויים לצפות את השיער שלכם, אבל הם לא ייספגו בשערה באותה הכמות.

הנחת שמן קוקוס בריא לשיער על השיער שלכם טרם או לאחר חפיפה יכולה לעזור בהסבת נזק – 

באפשרותכם להניח אותו על השיער שלכם בכמה אופנים, כדי לעזור לו לשמור על השיער שלכם. הנחת שמן זה על השיער שלכם טרם החפיפה שלו יכולה לעזר בהמעטה של מידת הסבת נזק שעלולה לקרות לו בזמן החפיפה ובזמן שהינו לח. השיער יותר פגיע עבור נזק כאשר הוא לח, מכיוון שיש שינוי מבני רך החל כאשר השיער סופג רטיבות.

למידע נוסף היכנסו – שמן קוקוס בריא לשיער

About the author

admin